Září 2012

Drátkované náušnice

14. září 2012 v 8:31 | cailin.grian |  šperky z korálků


Jednoduché náušnice, vytvořené pomocí drátků.
45 kč
Mramorované

14. září 2012 v 8:23 | cailin.grian |  šperky z plstě

Další plstěné náušnice, tentokrát mramorované, nebo - li tygří.

35 kčŠmoulí plstěné náušnice

14. září 2012 v 8:16 | cailin.grian

Modré náušnice vytvořené technickou suchého plstění.
45 Kčfimo-mandala

14. září 2012 v 8:09 | cailin.grian |  šperky z fima


Přívěsek z fimo hmoty. Vyrobený technikou transferů a pak ručně vymalován.

120 KčFimo - kytičková mandala

13. září 2012 v 8:49 | cailin.grian |  šperky z fima
Tento přívěšek je vyrobený technikou transferů a poté je ručně vymalována. Je ošetřena bezbarvým lakem na fimo.

120 Kč

v případě zakoupení více výrobků je sleva 10 - 20 kč z každého výrobku
při koupi nad 500 kč se neúčtuje poštovné


Fimové lístečky

12. září 2012 v 10:55 | cailin.grian |  šperky z fima

Lístečky jsou vyrobeny stejnou technikou jak Kaleidoskopová vypouklina.
70 Kč

v případě objednání s kaleidoskopovou vypouklinou: 180 Kč
Kaleidoskopová vypouklina

12. září 2012 v 10:49 | cailin.grian |  šperky z fima
Tato vypouklina je celá vytvořena z fima technickou kaleidoskopů. To je složitá technika, při které se fimo různě skládá až vznikne celý vzor. Vytvoření vzoru může trvat i 3 hodiny.
Celý šperky je zavěšený na techtilní šňůrce, barva šnůrky se dá lehce vyměni a i snůrku můžete koupit v jakékoliv barvě. Na požádání barvu můžu vyměnit i já před odesláním objednávky.

130 Kč


Plsť

12. září 2012 v 10:41 | cailin.grian |  Materiály
Plsť jsem si moc oblíbila na takové zimní šperky, které se dají samozřejmně nosit i v zimě. Plstění za sucha je moc jednoduchá metoda, u které nepotřebujete ani moc zvláštní vybavení, jen je tady riziko rozpíchaných prstů (z vlastní zkušenosti začátky byli velmi bolestné). Osobně své šperky dělám technikou suchého plstění, ale zkoušela jsem i šálu pomoc mokrého plstění a dopadla moc dobře. Někdy sem dám fotky :-)))

a tedy o materiálu (vypu čeno z http://cs.wikipedia.org/wiki/Plst)
Plst (filc) je plošná textilie ze vzájemně zaklesnutých vláken. Prolnutí a propojení vláken se dá dosáhnout:
 • valchováním (plstěním za mokra)
 • vpichováním (suchým plstěním)
Pro svoji šupinatou strukturu a pružnost jsou k plstění nejvhodnější živočišná vlákna. Umělá vlákna se zplsťují ve směsi s vlnou nebo jen vpichováním.
Plsti se vyrábějí z vlákenného rouna jako netkaná textilie nebo zplstěním povrchu tkanin a pletenin.

Filcování je proces během něhož vznikne z vlněných vláken pevná homogenní struktura. Filcování se provádí pomocí vlhka a tepla nebo filcovací jehlou. Tato technika nám umožňuje vytvořit módní a bytové doplňky, dekorace, oblečení, hračky. Filcování má neomezené možnosti tvorby a je vhodné pro začátečníky i pokročilé. Rozdělujeme ho podle způsobu zpracování na tři techniky:
 • filcování pomocí vlhka a tepla
  Působením vlhka, tepla a tření se rozevřou jemné šupinky na vlněných vláknech, proplétají se mezi sebou a tím dojde k filcování. Tento proces je podpořen křížením vláken v chomáčku. Jako urychlovač slouží mýdlo. Hotový filc je pevný, homogenní, vlákna nelze vytáhnout, ale zároveň zůstává měkký.
 • Nuno filcování
  Nuno japonsky znamená tkanina, možný překlad je tkaninové filcování. Působením vlhka, tepla a tření se vlněná vlákna, proplétají se vzájemně mezi sebou a zároveň se spojí filcovaná vlna neoddělitelně s látkou. Vlněná vlákna, která proniknou tkaninou obdrží stálost, a proto mohou být položena i ve velmi tenké vrstvě. K Nuno filcování se používá nejčastěji hedvábí, ale může být nahrazeno i bavlněným nebo lněným plátnem s řídkým tkaním.
 • Filcování jehlou
  Filcování jehlou je poměrně nová tvořivá technika, formou mechanického zpracování za sucha. Filcování jehlou je vhodné i pro začátečníky. Pěnová podložka a filcovací jehla stačí na to, abychom dali vlně tvar. Opakovanými vpichy jehlou do chuchvalce vyčištěného a vyčesaného vlněného vlákna, vznikne pevný materiál. Během zpracování se zaháknou (provážou) jednotlivá vlákna do sebe (zfilcují se) a utká se tak stabilní textura. Filcování jehlou se dělí do tří základních skupin: vpichování vlny do forem, filcování polystyrenových forem, volná tvorba dekorativních předmětů.


návody:

Fimo

12. září 2012 v 10:28 | cailin.grian |  Materiály
Rozhodla jsem se, že Vám se dám články k jednotlivým materiálům, ze kterých tvořím, aby jste měli představu, jaké mají vlastnosti.
První jsem vybrala můj nejoblíbenější a tím je fimo.

Fimo je velmi kvalitní modelovací hmota podobná moduritu. Po krátkém ručním hnětení se stává měkkou a podajnou a dá se lehce modelovat (jako plastelína). Vytvářet různé předměty - postavičky, přívěsky, sponky, korálky, náušnice a šperky, těžítka a další - můžete v podstatě čímkoli. Hodí se také pro dekoraci skla. Hotový výrobek se vypéká v troubě na 110°C po dobu 20-30 min nebo jej lze 20 minut vařit ve vodě. Fimo hmotě můžete dát podobu porcelánu a to tím, že po vychladnutí přelakujete výrobek Fimo lakem. FIMO je dostupné v barevných kostičkách v řadě odstínů nebo jej lze přepudrovat a dát Vašemu výrobku z Fimo hmoty zlatý, stříbrný nebo bronzový odstín. V dalších podkategoriích naleznete nejen Fimo bloky, ale i další výrobky, pracovní pomůcky a naleznete zde i návody, postupy a tipy na práci s Fimo hmotou.

Osobně já fimo zapékám v troubě a pouté lakuji Fimo lakem, který dodá šperku lesk.

A dám sem pár návodů, kdyby jste v ní našli stejnou zálibu jako já :-D
hodně dobré stránky, kde je spoustu návodů jsou stránky Moniky Brydové:

Plstění andělíčci

11. září 2012 v 8:58 | cailin.grian |  plstění andělíčci

Při mém plstěném tvoření jsem na výstavě kreativity narazila na plstěné andělíčky, které vyrábí http://www.skorpilova.cz/. Moc mi zaujali a rozhodla jsem se, že je začnu taky dělat, protože krásně doplní prostor.
V případě, že by vás zaujali, mohu vám ho vytvořit podle vašich představ. Jen je důležité uvést jednotlivé barvy, které mají být využity. Většinou se používá jedna barva na ruce, jedna barva na základ šatů a jedna barva na vlásky. Ale je běžné, že používám okolo 3 barev na šatičky, kdy je různě doplňuji. Jsou hodně na domluvě. Výška jednoho andělíčka je okolo 15 cm, ale je možno je udělat menší, případně i větší, ale to moc nedoporučuji.

dle velikosti:
malý andělíček do 10 cm (možno i jako přívěšek na klíče): 120 Kč
velký andělíček okolo 15 cm: 160 kč

v případě více objednávek, je na jednotlivé andělíčky sleva
2 ks: 150 kč
3 ks: 130 Kč
4 a více kusů: 120 kč

malý andělíček

Reklamy

10. září 2012 v 21:27 | cailin.grian
Prosím tady a jedině tady budu akceptovat vaše reklamy, prosby, požadavky týkající se hlásnutí, doporučení, abych zhlédla váš blog apd.
Pokud cokoliv v tomto stylu napíšete jinam, bude váš komentář automaticky smazán.

Děkuji za respektování zvolené rubriky.


Jak si objednat?

10. září 2012 v 20:56 | cailin.grian
Při objednání výrobku mi nejlépe zatím kontaktujte nejlépe na email, do předmětu napiště třeba objednávka a pak v popisu prosím napiště o jaký výrobek máte zájem.
V případě, že se vám líbí nějaký výrobek, ale chtěli by jste třeba nějaké jiné barvy, tak uveďte jaký výborek se vám líbí a jaké by jste chtěli barvy.
Časem zkusím přidat i přímo objednávkový formulář, aby to pro vás bylo jednoduší.
Všechny vaše dotazy

10. září 2012 v 20:49 | cailin.grian
Všechny své případné dotazy týkající se mých výrobků, materiálů, ze kterých jsou zhotoveny, možností dodání a dopravy, poštovného, ceny nebo platby, popř. vašich přání ohledně šperků, či objednávek, směřujte prosím pod tento článek. Ráda vám je pak, pokud to bude v mých silách, zodpovím v komentářích.
Prosím nevyužívejte tuto možnost jako místo pro reklamu na váš blog, či prosbu o hlásnutí, k tomu slouží konkrétní odkaz v menu a berte na vědomí, že příspěvky tohoto typu budou odstraněny a nenávratně vymazány, aby nepřekážely a nevytvářely zbytečný chaos.

Děkuji za pochopení.


Kontakt na admina - Cailin.grian

10. září 2012 v 20:33 | cailin.grian

A způsob objednání přes :


Způsob dopravy : česká pošta - podle velikosti objednávky a ceny, v případě větší ceny posílám doporučeně. Zboží vždy zabalím do bublinkové obálky osobní předání - Praha, Plzeň